Хороші звички

 

За будь-яких обставин виконувати вправи для ніг

Якщо по роботі вам доводиться довго стояти або сидіти, то необхідно робити короткі перерви, протягом яких слід ходити та/або робити кругові рухи ногами. Під час тривалих поїздок автомобілем, потягом чи літаком потрібно вставати та ходити упродовж декількох хвилин, це сприяє кровообігу і забезпечує венозне повернення крові.

 

Вибрати правильний вид спорту

 

Регулярні заняття ходьбою в правильному взутті — краща вправа для відновлення венозного кровообігу. Скорочення м’язів гомілки стимулює відтік венозної крові до серця. Гімнастичні вправи, їзда на велосипеді, танці та плавання покращують венозний відтік.
З іншого боку, заняття такими видами спорту, як теніс, сквош, гандбол і баскетбол, не рекомендуються, оскільки під час них вени розширюються, а венозне повернення крові сповільнюється.

 

Уникати тривалого перебування поблизу джерел тепла

 

Тепло сприяє розширенню вен. Тому слід уникати тривалого перебування на сонці, використання гарячого воску, систем підігріву підлоги, гарячих ванн і саун.

 

Віддавати перевагу більш низьким температурам

Щоденне обливання ніг прохолодною водою після душу активує функціонування вен, а також зменшує відчуття тяжкості та болю в ногах. Прогулянки біля водойм поєднують прохолоду і фізичне навантаження.

 

Позбавитися від запору і боротися із зайвою вагою

 

Запори й зайва вага викликають підвищення венозного тиску, але з ними можна боротися шляхом дотримання дієти з високим вмістом клітковини, вживанням достатньої кількості рідини (близько 1,5 л води на день), а також за допомогою обмеження споживання насичених жирів (вершкового масла, червоного м’яса).

 

Носити вільний одяг

Занадто вузький одяг стискає вени та перешкоджає венозному поверненню крові. Носіть вільний одяг, уникайте вузьких штанів, корсетів, поясів і щільно обтислих еластичних (не компресійних) панчіх.

 

Носити взуття на зручних підборах

 

Туфлі на високих підборах, а також туфлі без підборів не забезпечують достатнього тиску, щоб сприяти венозному поверненню крові. Тому в ідеалі слід носити взуття з підборами висотою близько 3-4 см.

 

Поліпшувати венозне повернення крові під час сну

Зменшити застій крові у венах під час сну можна за допомогою виконання перед сном декількох рухів ногами як під час їзди на велосипеді, а також піднявши край ліжка в ногах приблизно на 10-15 см (за допомогою подушки тощо).

 

Якомога частіше масажувати ноги

 

Повернення венозної крові можна стимулювати за допомогою масажу ніг від стопи до стегна у напрямку венозного кровообігу.

 

Регулярно приходити на прийом до лікаря

 

Як тільки ви відчули біль, важкість у ногах, з’явилися набряклість або «некрасиві» вени — негайно зверніться до лікаря, щоб якомога раніше діагностувати венолімфатичну недостатність і почати лікування. Повідомте свого лікаря про вагітність або застосування гормональної терапії, оскільки і те й інше може посилювати симптоми хвороби.
Регулярний огляд лікаря відіграє важливу роль у виборі оптимального методу лікування.
Варіанти терапії більш докладно описані в розділі “Рішення”.

Перегляньте наш блог

wave icon

Щоб дізнатися більше про життя з варикозом та гемороєм та про те, як Детралекс® може допомогти вам впоратися із вашими симптомами.

2024